Hakkımızda

Karşıyaka İhtisas Gençlik ve Spor Kulübü

2015 yılında, İzmir Karşıyaka'da kurulan Karşıyaka İhtisas Gençlik ve Spor Kulübü, Uzakdoğu dövüş ve savunma sanatları alanında eğitim vermektedir. Karate stilleri başta olmak üzere, kulübümüzde Shotokan Karate, Nanbudo, Kickboks, Jiu Jutsu, Aikido ve MMA (Mixed Martial Arts) kurslarımız bulunmaktadır. Bu stillerde karma, genç, kadın ve çocuk sınıflarımız bulunmaktadır.

Kurslarımıza kayıt yaptıran her sporcumuz, resmi lisansa sahip olmakta ve diledikleri takdirde, çalıştıkları disiplinlerde yerel ve ulusal müsabakalara katılabilmektedir.

Dojomuzda Kihon (temel teknik), Kata (formlar) ve Kumite (dövüş) alanlarına eşit olarak ağırlık veriyoruz. Burada nasıl dövüşeceğinizi öğreneceksiniz ve uygulayacaksınız. Bununla birlikte, ruhsal ve felsefi gelişim de bizim için temel hedeftir.

KİGSK'de antrenmanlara başladığınızda dövüş sanatlarının fiziksel yönlerini öğreneceksiniz. Bir dövüş sanatçısı olarak geliştikçe, bu disiplinin zengin bir anlayışı ve pratiği için gerekli olan, zihinsel, felsefi ve ruhsal yönleri hakkında daha fazla şey öğreneceksiniz. Pratik olarak, eskiden olduğunuzdan daha çok güçleneceksiniz. Görünüşünüzde ve sağlığınızda belirgin bir iyileşme fark edeceksiniz. Aynı zamanda, hayatın sunduğu birçok zorluğun üstesinden gelebildiğinizi bilerek gelen güveni de geliştireceksiniz.

  • Lisanslı sporcu olarak müsabakalara katılabileceksiniz.
  • Düzenli spor sayesinde daha iyi bir kondisyon ve vücuda kavuşacaksınız.
  • Fiziksel olduğu kadar ruhsal olarak da gelişeceksiniz.